Аб установе © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Аб установе

Дзяржаўная ўстанова дашкольнай адукацыі

"Дзіцячы сад №69 г. Баранавічы"

Графік работы ўстановы дашкольнай адукацыі:

Пачатак працы-7:00

канец працы-19.00

выхадны дзень: субота, нядзеля

Мэты ўстановы дашкольнай адукацыі:

- забеспячэнне якаснай дашкольнай адукацыі;

- рэалізацыя дзяржаўных адукацыйных стандартаў у сферы дашкольнай адукацыі;

- забеспячэнне рознабаковага развіцця асобы выхаванцаў у адпаведнасці з іх узроставымі і індывідуальнымі магчымасцямі, здольнасцямі і патрэбамі, фарміраванне ў іх маральных нормаў.

Асноўныя задачы ўстановы:

- ахова жыцця і ўмацаванне фізічнага і псіхічнага здароўя дзяцей;

- забеспячэнне пазнавальна-маўленчага, сацыяльна-асобаснага, мастацка-эстэтычнага і фізічнага развіцця дзяцей;

- выхаванне з улікам узросту ў дзяцей грамадзянскасці, нацыянальнай самасвядомасці, патрыятызму, павагі да правоў і свабод чалавека, любові да навакольнага прыроды, Радзімы, сям'і;

- ажыццяўленне неабходнай карэкцыі недахопаў у фізічным і (або) псіхічным развіцці дзяцей;

- Узаемадзеянне з сем'ямі дзяцей для забеспячэння паўнавартаснага развіцця дзяцей;

- аказанне кансультатыўнай і метадычнай дапамогі бацькам (законным прадстаўнікам) па пытаннях выхавання, навучання і развіцця дзяцей;

- далучэнне выхаванцаў да агульначалавечых каштоўнасцей, забеспячэнне пераемнасці паміж дашкольнай адукацыяй і I прыступкай агульнай сярэдняй адукацыі.

Гадавыя задачы на 2022/2023 навучальны год:

1.Фарміраванне ў выхаванцаў эмацыйна-каштоўнасных адносін да гісторыі, культуры і традыцый малой радзімы праз розныя віды дзейнасці, выкарыстоўваючы метад праекта.

2.Фарміраванне мастацка-эстэтычнай культуры ў дзяцей дашкольнага ўзросту сродкамі выяўленчага мастацтва.

Кантактная інфармацыя

Тэлефоны "гарачых ліній", тэлефоны даверу і даведачных службаў