Адукацыйная галіна «РАЗВІЦЦЁ МАЎЛЕННЯ І КУЛЬТУРА МАЎЛЕНЧЫХ ЗНОСІН» © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Адукацыйная галіна «РАЗВІЦЦЁ МАЎЛЕННЯ І КУЛЬТУРА МАЎЛЕНЧЫХ ЗНОСІН»

Средства наглядного моделирования в речевом развитии детей.

Многолетний опыт показывает, что для формирования и активизации связной речи дошкольников наряду с традиционными методами и приемами необходимо использовать метод моделирования: схемы, силуэтные изображения, пиктограммы, мнемодорожки.

разгарнуць » / « згарнуць

Консультация для воспитателей дошкольного образования «Методыка правядзення заняткаў па развіццю беларускага маўлення»

Родная мова – гэта першая крыніца,
праз якую мы пазнаем жыцце
і акаляючы нас свет.

Я.Колас

Родная мова з’яўляецца значным сродкам засваення дзецьмі культуры свайго народа, фарміравання  пачуцця нацыянальнай годнасці.
Н.С. Старжынская адзначае, што “навучанне роднай мове ў Беларусі ажыццяўляецца ў спецыфічнай сацыялінгвістычнай сітуацыі, якую можна характаразаваць, як руска – беларускае роднаснае двухмоўе”,  дзе беларуская мова толькі пачынае займаць месца, якое ей належыць па праву.

разгарнуць » / « згарнуць
  • Коррекционное занятие по формированию лексико-грамматических средств языка и развитию связной речи Тема: «Перелетные птицы» (фармат файла. Word - памер 36 КБ (37 265 байт)) спампаваць / паглядзець