Адукацыйная галіна "Мастацкая літаратура" © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Адукацыйная галіна "Мастацкая літаратура"

Куток кнігі ва ўстанове дашкольнай адукацыі

Істотную ролю ў фарміраванні ў дашкольнікаў цікавасці і любові да мастацкай літаратуры гуляе куток кнігі. Кніга ў жыцці дзіцяці выконвае пазнавальную, выхаваўчую, якая развівае функцыі, падае яму першыя ўрокі разумовага, маральнага, эстэтычнага выхавання.

ВЫКАРЫСТАННЕ МАСТАЦКАЙ ЛІТАРАТУРЫ ПРЫ НАВУЧАННІ ДЗЯЦЕЙ ПРАВІЛАМ ДАРОЖНАГА РУХУ

Мастацкае слова ў самых разнастайных формах-пацешкі, казка, аповяд, лірычны верш, загадка, прыказка, прымаўка – здаўна выкарыстоўваецца як адно з дзейсных сродкаў выхавання і навучання.

разгарнуць » / « згарнуць

Уголок книги в учреждении дошкольного образования

Существенную роль в формировании у дошкольников интереса и любви к художественной литературе играет уголок книги. Книга в жизни ребенка выполняет познавательную, воспитательную, развивающую функции, преподносит ему первые уроки умственного, нравственного, эстетического воспитания.

разгарнуць » / « згарнуць
  • Канспект занятку «Знаёмства з асаблiвасцямi фальклорных апавяданняў» (фармат файла. PDF - памер 2 МБ (1 868 929 байт)) спампаваць / паглядзець