Адукацыйная галина "Дзиця и грамадства" © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Адукацыйная галина "Дзиця и грамадства"

Як расказаць дашкольнікам пра Дзень Перамогі

1.Пачніце з пытання " а ты ведаеш, якое хутка свята?» Гэтая фраза павінна зацікавіць малога, бо дзеці вельмі любяць святы. Затым пасадзіце яго побач, як быццам збіраецеся расказаць сакрэт або казку. Загадзя набудзьце кнігу пра вайну для дзяцей з вялікімі малюнкамі і фотаілюстрацыямі.

разгарнуць » / « згарнуць

"Формы работы па БЖ з дзецьмі старэйшага дашкольнага ўзросту»

Выхаванне бяспекі-бесперапынны, сістэматычны, паслядоўны працэс, які пачынаецца ў раннім узросце. Менавіта тады закладваецца падмурак жыццёвых арыенціраў у навакольным і ўсё, што дзіця засвоіць у дзіцячым садзе (правілы бяспечных паводзін, здаровы лад жыцця) трывала застанецца ў яго назаўсёды і будзе замацоўвацца далей.

У сучасным свеце ніхто не застрахаваны ні ад тэхнагенных катастроф, ні ад стыхійных бедстваў. Асаблівую трывогу мы адчуваем за безабаронных маленькіх грамадзян - дашкольнікаў. Натуральная дапытлівасць дзіцяці ў пазнанні навакольнага свету можа стаць небяспечнай для яго. Дзіця пры няўмелым паводзінах у памяшканнях дзіцячага сада, на гульнявой або спартыўнай пляцоўцы можа нанесці шкоду свайму здароўю. Ды і за варотамі дзяцей чакаюць небяспекі, якія можна пазбегнуць толькі шляхам мэтанакіраванага навучання самага ранняга дзяцінства асновам бяспечных паводзін.

разгарнуць » / « згарнуць

АРГАНІЗАЦЫЯ РАБОТЫ ЎСТАНОВЫ ДАШКОЛЬНАЙ АДУКАЦЫІ ПА ПАТРЫЯТЫЧНЫМ ВЫХАВАННІ ДАШКОЛЬНІКАЎ

Патрыятычнае выхаванне ва ўстанове дашкольнай адукацыі забяспечвае планамерную і паслядоўную перадачу гістарычнага і сацыяльнага вопыту беларускага народа, выхаванне павагі і гонару да дзяржаўных сімвалаў Рэспублікі Беларусь.

разгарнуць » / « згарнуць

Метадычныя рэкамендацыі Лэпбук: “Беларусь- мая Радзіма”

Лэпбук “Беларусь – мая Радзіма” выкарыстоўваецца на занятках па адукацыйнай вобласці “Дзіця і грамадства”, разлічаны на выхаванцаў старэйшага ўзросту.

Мэта: фарміраванне ў выхаванцаў патрыятычных пачуццяў, любові да роднай прыроды, да гістарычнага мінулага, нацыянальнай культуры, развіццё асобасных якасцей дзіцяці на аснове ўключэння яго ў сістэму сацыяльных адносін у розных гульнявых сітуацыях.

разгарнуць » / « згарнуць
  • Конспект интеллектуальной игры "Что? Где? Когда?" (фармат файла. Word - памер 27 КБ (27 550 байт)) спампаваць / паглядзець
  • Интегрированное занятие "Экскурсия в музей народной тряпичной куклы" (фармат файла.Word - памер 98 КБ (99 943 байта)) спампаваць / паглядзець