Умовы прыёму ДУДА © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Умовы прыёму ДУДА

Залічэнне дзяцей у ДУДА "Дзіцячы сад № 69 г. Баранавічы" ажыццяўляецца загадчыкам

пры наяўнасці наступных дакументаў:

1. Заявы бацькоў або іх законных прадстаўнікоў.

2. Напрамкі, выдадзенага Упраўленнем па адукацыі Баранавіцкага гарадскога выканаўчага камітэта.

3. Копіі пасведчання аб нараджэнні дзіцяці.

4. Даведкі аб стане здароўя.

4. Даведкі аб адсутнасці кантактаў з інфекцыйнымі хворымі (сапраўдная на працягу 3-х дзён).

Пастаноўка на ўлік дзіцяці, які мае патрэбу ў вызначэнні ва ўстанову адукацыі для атрымання дашкольнай адукацыі п. 6. 6.
(адміністрацыйная працэдура, выкананая Упраўленнем па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама па заявах грамадзян (у адпаведнасці з Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 26.04.2010 № 200))

Дакументы і (або) звесткі, якія прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення працэдуры

1. Пашпарт ці іншы дакумент, які сведчыць асобу законнага прадстаўніка дзіцяці.

Дакументы, запытаныя упраўленнем па адукацыі

не запытваюцца

Памер платы, якая спаганяецца пры прыняцці рашэння

бясплатна

Максімальны тэрмін прыняцця рашэння

у дзень звароту

Тэрмін дзеяння прынятага рашэння

да атрымання накіравання ва ўстанову адукацыі

Звяртацца да спецыялістаў інфармацыйнай службы Адно акно", вул. Дзяржынскага, д. 3

панядзелак-пятніца з 8.00 да 20.00, кароткі нумар: 142 тэлефоны: (8-0163) 644084, 644094, 644685

Выдача напрамкаў ва ўстанову, якая забяспечвае атрыманне дашкольнай адукацыі п. 6. 7.

1. Пашпарт ці іншы дакумент, які сведчыць асобу.

2. Пасведчанне аб нараджэнні дзіцяці (пры яго наяўнасці – для дзяцей, якія з'яўляюцца непаўналетнімі замежнымі грамадзянамі і асобамі без грамадзянства, якім прадастаўлены статус бежанца або дадатковая абарона ў Рэспубліцы Беларусь альбо якія хадайнічаюць аб прадастаўленні статусу бежанца або дадатковай абароны ў Рэспубліцы Беларусь);

Дакументы, запытаныя Упраўленнем па адукацыі

не запытваюцца

Памер платы, якая спаганяецца пры прыняцці рашэння

бясплатна

Максімальны тэрмін прыняцця рашэння

у дзень звароту

Тэрмін дзеяння прынятага рашэння

15 дзён

Звяртацца да Цвіркі Святланы Віктараўны, метадыста дзяржаўнай вучэбна-метадычнай установы «Вучэбна-метадычны кабінет г.Баранавічы», (вул. Куйбышава, 55, каб.101), № тэл.64-71-59, панядзелак, чацвер з 8.00 да 13.00, з 14.00 да 17.00.

Вышэйстаячая арганізацыя: Галоўнае ўпраўленне па адукацыі Брэсцкага аблвыканкама (вул. Леніна, 11, г. Брэст) тэлефон для даведак: 8 (0162) 21 85 91