Адукацыйная галіна "Фізічная культура" © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Адукацыйная галіна "Фізічная культура"

"Выкарыстанне інтэрактыўных тэхналогій у далучэнні дашкольнікаў да здаровага ладу жыцця»

Дашкольны ўзрост з'яўляецца вырашальным у фарміраванні падмурка фізічнага і псіхічнага здароўя. Бо менавіта да сямі гадоў ідзе інтэнсіўнае развіццё органаў і станаўленне функцыянальных сістэм арганізма, закладваюцца асноўныя рысы асобы, фармуецца характар. Важна на гэтым этапе сфарміраваць у дзяцей базу ведаў і практычных навыкаў здаровага ладу жыцця.

Сёння ў дашкольных адукацыйных установах вялікая ўвага надаецца сістэме выхаваўча-аздараўленчых, прафілактычных і карэкцыйных мерапрыемстваў. Выкарыстанне здароўезберагальных тэхналогій дашкольнай адукацыі-гэта важная ступень у развіцці паўнавартаснага і фізічна моцнага дзіцяці. Такія тэхналогіі прымяняюцца ва ўсіх відах дзейнасці. Накіраваны яны на захаванне здароўя і фарміраванне асноўных ведаў ЗОЖ ў дзяцей.

Семинар-практикум «Движение – основа здоровья детей»

Цель: повышение профессиональной компетентности педагогов в вопросах
здоровьесбережения дошкольников.
Задачи:
1 Расширить и углубить знания педагогов о содержании и особенностях организации
работы по физическому развитию воспитанников.
2.Закрепить профессиональные знания педагогов в работе с родителями по
сохранению и укреплению здоровья детей.