Адукацыйная галина "Элементарныя матэматычныя ўяўленні" © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

Адукацыйная галина "Элементарныя матэматычныя ўяўленні"

Кансультацыя для выхавальнікаў дашкольнай адукацыі " Змест работы па фарміраванні элементарных матэматычных уяўленняў у дзяцей дашкольнага ўзросту»

З ранніх гадоў важна не толькі паведамляць дзецям гатовыя веды, але і развіваць разумовыя здольнасці дзяцей, навучыць іх самастойна, свядома атрымліваць веды і выкарыстоўваць іх у жыцці.

Навучанне ў паўсядзённым жыцці носіць эпізадычны характар. Для матэматычнага развіцця важна, каб усе веды даваліся сістэматычна і паслядоўна. Веды ў галіне матэматыкі павінны ўскладняцца паступова з улікам узросту і ўзроўню развіцця дзяцей.

Важна арганізаваць назапашванне вопыту дзіцяці, навучыць яго карыстацца эталонамі (формы, велічыні і інш.), рацыянальнымі спосабамі дзеяння (рахункі, вымярэння, вылічэнняў і інш.).

разгарнуць » / « згарнуць

Семинар-практикум для воспитателей дошкольного образования «Повышение мастерства педагогических работников по организации работы с воспитанниками по образовательной области «Элементарные математические представления».

Цель: способствовать совершенствованию педагогического мастерства воспитателей в подготовке и проведению образовательной деятельности с детьми по формированию элементарных математических представлений.

Формы:

• Презентация;

• Мини лекция;

• Проблемные ситуации

Оборудование:

• Мультимедийная установка, мольберт с магнитами.

Актуальность проблемы.

разгарнуць » / « згарнуць