Архіў навін © Дзіцячы сад №69 г.Баранавічы

26.05.23

Выпускныя святы прайшлі ва ўстанове дашкольнай адукацыі

Выпускны ў дзіцячым садзе - гэта самы яркі, доўгачаканы і незабыўнае свята для дзяцей, які сімвалізуе заканчэнне выдатнай дашкольнай пары. Здавалася б, толькі ўчора бацькі прывялі сваіх малых у дзіцячы сад, а сёння яны ўжо развітваюцца з утульным месцам. Ззаду засталіся выдатныя гады, напоўненыя займальнымі падарожжамі, ўсмешкамі і смехам.

24,25,26 мая ў нашым дзіцячым садзе прайшлі выпускныя для старэйшых выхаванцаў. У гэтыя дні выпускнікі сказалі "Да пабачэння" дзіцячаму садку. Дзеці паказалі ўсё, чаму навучыліся ў дзіцячым садзе: чытаць вершы, спяваць песні, танцаваць, сябраваць і дапамагаць адзін аднаму.

Яркім і запамінальным стаў для дзяцей выпускны. У канцы свята не маглі стрымаць слёз і дзеці, і бацькі, і выхавальнікі. Ад імя ўсіх бацькоў і дзяцей былі сказаны словы падзякі выхавальнікам і ўсім работнікам установы адукацыі.